Tegnap - többek között - a Musée de la Ville de Bruxelles (Brüsszel városi múzeum), a Choco-story (kis kézműves csoki céh) és a Musée du Costume et de la Dentelle (Esküvői múzeum) volt kedvezményesen megtekinthető.
Természetesen nekem több se kellett, a Brussel Brost hívogató szava ellenére spanyol barátnőmmel nekivágtum aprócska belvárosi múzeum-körutunknak. (Ugyanis volt olyan szerencsénk, hogy minden múzeum, ami érdekelt minket, a belvárosban volt.😊)
Le Musée de la Ville de Bruxelles
Először a Manneken Pis kosztümjeire voltunk kíváncsiak, így a szobrok, evőkészletek és a térképek felületes megtekintése után felszaladtunk az emeletre. Az a ruha amit a túránk alatt viselt, ki volt készítve, így megpróbálhattuk felöltöztetni (mivel a kis test igen merev, ezért nagyon speciálisan kialakított ruhákat kell csinálni, hogy úgy nézzen ki mintha rendesen felvette volna.) A felsőjét még fel tudtuk adni, az viszonylag könnyű volt, de a nadrággal nem boldogultunk. Volt mindenféle jelmez: orvos, focista, űrhajós, stb, de természetesen tekintetem a magyart kereste.
| Huszár :) |
| űrhajós leszel és katona |
| Pindúr Elvis |
Aprócska kis üzlet, megvettük a jegyünket és egy kis szobában voltunk. Megtudtuk, hogy hamarosan bemutató lesz, azt megvárjuk. Addig lehetett kóstolni! ♡ Ki volt rakva tálkákba kóstoló tejcsokoládéból, fehér csokoládéból, és kétféle étcsokoládéból.
És mind isteni volt! Emellett, ha ez nem lett volna elég: volt egy kis csoki szökőkút is! ♡❤
Jó, nem szökőkút volt, de volt egy csomó keksz és elátartottuk, és ettünk belőle, és nagyon nagyon finom volt!😊 Aztán volt egy bemutató, ami nagyon érdekes volt! Láthattuk, hogyan készülnek a kis bonbonok, és még kóstolhattunk is. Szupi volt! 😊 Jelenleg leginkább az egyszerű, téglatest szerű bonbon a legelterjedtem, illetve ebben a kis csoki kuckóban játékmackó formájút is csinálnak. Azonban ki voltak állítva még a régi öntőformák is:
| kisfiú és játékautó öntőformák |
Ez volt a nap csúcspontja!
Ez után még egy esküvői múzeumot néztem ki, ami szép volt, de nem egészen olyan, mint reméltem.
| darázsderék! |
| masni |
| uszály |
| valami extrém :D |


Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése