2016. szeptember 29., csütörtök

Csoki-csoki-csoki-eső

Brüsszelben van egy Nocturnes nevű kezdeményezés. Ezt úgy kell elképzelni, hogy minden csütörtökön néhány brüsszeli múzeum esténként kicsit tovább van nyitva, és a 25 éven aluliaknak például csak 1,50 € a belépő. És ez elég király! 😁

Tegnap - többek között - a Musée de la Ville de Bruxelles (Brüsszel városi múzeum), a Choco-story (kis kézműves csoki céh) és a Musée du Costume et de la Dentelle (Esküvői múzeum) volt kedvezményesen megtekinthető.

Természetesen nekem több se kellett, a Brussel Brost hívogató szava ellenére spanyol barátnőmmel nekivágtum aprócska belvárosi múzeum-körutunknak. (Ugyanis volt olyan szerencsénk, hogy minden múzeum, ami érdekelt minket, a belvárosban volt.😊)

Le Musée de la Ville de Bruxelles

Először a Manneken Pis kosztümjeire voltunk kíváncsiak, így a szobrok, evőkészletek és a térképek felületes megtekintése után felszaladtunk az emeletre. Az a ruha amit a túránk alatt viselt, ki volt készítve, így megpróbálhattuk felöltöztetni (mivel a kis test igen merev, ezért nagyon speciálisan kialakított ruhákat kell csinálni, hogy úgy nézzen ki mintha rendesen felvette volna.) A felsőjét még fel tudtuk adni, az viszonylag könnyű volt, de a nadrággal nem boldogultunk. Volt mindenféle jelmez: orvos, focista, űrhajós, stb, de természetesen tekintetem a magyart kereste.
Huszár :)
űrhajós leszel és katona
Pindúr Elvis

Choco-story 

Aprócska kis üzlet, megvettük a jegyünket és egy kis szobában voltunk. Megtudtuk, hogy hamarosan bemutató lesz, azt megvárjuk. Addig lehetett kóstolni! ♡ Ki volt rakva tálkákba kóstoló tejcsokoládéból, fehér csokoládéból, és kétféle étcsokoládéból.

És mind isteni volt! Emellett, ha ez nem lett volna elég: volt egy kis csoki szökőkút is! ♡❤


Jó, nem szökőkút volt, de volt egy csomó keksz és elátartottuk, és ettünk belőle, és nagyon nagyon finom volt!😊 Aztán volt egy bemutató, ami nagyon érdekes volt! Láthattuk, hogyan készülnek a kis bonbonok, és még kóstolhattunk is. Szupi volt! 😊 Jelenleg leginkább az egyszerű, téglatest szerű bonbon a legelterjedtem, illetve ebben a kis csoki kuckóban játékmackó formájút is csinálnak. Azonban ki voltak állítva még a régi öntőformák is:
kisfiú és játékautó öntőformák
Ezek után következett a legjobb rész! Saját magunk és készíthettünk 1-1 kis desszertet.


Ez volt a nap csúcspontja!
Ez után még egy esküvői múzeumot néztem ki, ami szép volt, de nem egészen olyan, mint reméltem.

darázsderék!
masni
uszály



valami extrém :D
Az utolsó múzeum nem fogott meg minket annyira, úgyhogy elég korán végeztünk. Épp aznap volt a Brussel Brost, ami egy kis egynapos fesztivál Brüsszel összes egyetemistájának. Eléggé hívogató volt, így beadtuk a derekunkat. Mire odaértünk (vagy legalábbis a közelbe) eleredt az eső. Mi ketten a kis rozoga esernyő alatt imádkoztunk, hogy fedett legyen a rendezvény... de nem volt! Ennek ellenére nagy volt a tömeg, az egyetemisták semmitől sem zavartatva magukat az esőben táncoltak a zenére. Mindenki részeg volt, ahogy az egy fesztiválhoz illik, és tényleg érdekes volt látni, hogy egy pillanatig sem hatja meg őket az eső. És igazuk van! Ha az eső miatt kihagynának egy bulit, hát nem igazán buliznának... :D #belgianweather

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése