2016. szeptember 18., vasárnap

Autómentes nap Brüsszelben

Induláskor volt egy kis kapkodás, mert a bankkártyámra nem érkezett meg az ösztöndíj, az automata viszont nem fogad el papírpénzt, annyi apró meg nem volt nálam. Így K. vette meg a jegyemet, átszaladtunk a vonathoz.

Az autómentes nap nem teljesen autó mentes, de az átlagoshoz képest sokkal kevesebb van - legalábbis ezt mondják. Nekem ez az első napom Brüsszelben, úgyhogy nem tudom annyira értékelni a látványt, hogy üresek az utak.
A tömegközlekedés ingyenes, így először egy Bazilikához megyünk, mert az kívül esik a központtól, és gyalog nehéz megközelíteni. És hát hatalmas! Már messziről látszik, hogy tekintélyt parancsoló.
De amikor bemegy az ember akkor érzi csak igazán mekkora méretekről beszélünk. Egyszerűen hihetetlenül magas a beltere. Nincs olyan kép ami visszaadná ezt az élményt. (Ja amúgy simán 4 orgona volt bent)

A kép trükkös, nagyon kijöttem az előtérbe
Aztán visszamegyünk a központba, hogy ott is körülnézzünk. Felmegyünk a metrótól, és egy kis téren találjuk magunkat. Egy nagy épület oldalában vagyunk, van itt valami víz is, meg liftek, éttermek és egy fagyizó. Na oda be is megyünk. Azaz mennénk, de az utcán áll a sor. (mondjuk az üzletben egyébként sincs túl sok hely) Mindenesetre a sok ember jó fagyit jelent, és jelenthetne-e mást pont Belgiumban a csoki hazájában? Isteni finom! :)
Az épület, aminek az oldalából nyílt a tér egy templom, gyönyörű fehér homlokzattal.
Gondoltuk ide is benézünk, biztos bent is szép, de bent imádkoznak az emberek és valaki beszél, úgyhogy nem akarunk zavarni, inkább gyorsan kijövünk. A téren nagyon sok ember van, ételes bodé, vásári hangulat. Tovább megyünk a kis utcákon, egy helyütt dobolás hallatszik de túl sokan állnak körbe és semmit sem látunk.
Mindenhol végig az úton hatalmas tömeg, néha már-már lökdösődni kell, hogy átjussunk. Másutt gyönyörű régi, díszes épületek között egyszer csak egy metál koncert.
Kicsit érdekes a harmonia. A hang felé megyünk, el is jutunk a performansz helyszínére. Emberek fura maszkban zenélnek nagyon hangosan. Sajnos túlságosan nagy a tömeg, hogy akár egy képet is csinálhassak. Pedig nagyon tetszett, volt valami elmondhatatlanul vagány, abban ahogy a történelmi épületek között zúztak. Továbbhaladva kiérünk a Grand Place-ra Brüsszel híres főterére. Szerencsénkre pont kisüt a nap, és így egészen elképesztő élményt nyújt a sok aranyozott szobrocska és épület.

Talán angyal-babák


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése