Az autómentes nap nem teljesen autó mentes, de az átlagoshoz képest sokkal kevesebb van - legalábbis ezt mondják. Nekem ez az első napom Brüsszelben, úgyhogy nem tudom annyira értékelni a látványt, hogy üresek az utak.
A tömegközlekedés ingyenes, így először egy Bazilikához megyünk, mert az kívül esik a központtól, és gyalog nehéz megközelíteni. És hát hatalmas! Már messziről látszik, hogy tekintélyt parancsoló.
De amikor bemegy az ember akkor érzi csak igazán mekkora méretekről beszélünk. Egyszerűen hihetetlenül magas a beltere. Nincs olyan kép ami visszaadná ezt az élményt. (Ja amúgy simán 4 orgona volt bent)
| A kép trükkös, nagyon kijöttem az előtérbe |
Az épület, aminek az oldalából nyílt a tér egy templom, gyönyörű fehér homlokzattal.
Gondoltuk ide is benézünk, biztos bent is szép, de bent imádkoznak az emberek és valaki beszél, úgyhogy nem akarunk zavarni, inkább gyorsan kijövünk. A téren nagyon sok ember van, ételes bodé, vásári hangulat. Tovább megyünk a kis utcákon, egy helyütt dobolás hallatszik de túl sokan állnak körbe és semmit sem látunk.
Mindenhol végig az úton hatalmas tömeg, néha már-már lökdösődni kell, hogy átjussunk. Másutt gyönyörű régi, díszes épületek között egyszer csak egy metál koncert.
| Talán angyal-babák |
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése